BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

[COVID-19] Komunikaty i zalecenia

29 listopada 2021
Funkcjonowanie PUSB od dnia 16 grudnia 2021 roku do dnia 16 stycznia 2022 roku
Zarządzenie nr 49/2021 Rektora Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego z dnia 22 listopada 2021 r. w sprawie: funkcjonowania PUSB od dnia 16 grudnia 2021 roku do dnia 16 stycznia 2022 roku w okresie zagrożenia zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2) wywołującego chorobę COVID-19. Czytaj Więcej
13 listopada 2021
Komunikat Prorektora ds. kształcenia z dn. 13.11.2021 r. dot. kształcenia na studiach stacjonarnych od 15 listopada 2021 r.
Studenci I roku studiów stacjonarnych
Od dnia 15 listopada 2021 r. do odwołania zajęcia na I roku studiów stacjonarnych realizowane są zdalnie z wykorzystaniem platformy MS Teams na następujących kierunkach: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, zarządzanie, pedagogika (I stopień), pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia 5-letnie), informatyka, ogrodnictwo.

Studenci informatyki (studia stacjonarne)
Od dnia 15 listopada 2021 r. do 19 listopada 2021 r. zajęcia na II roku na kierunku informatyka (studia stacjonarne) realizowane są zdalnie z wykorzystaniem platformy MS Teams. Ponadto w dniach 15 listopada 2021 r.- 19 listopada 2021 r. wszystkie zajęcia prowadzone przez dr inż. Dominika Szajermana realizowane są zdalnie z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Zajęcia na pozostałych kierunkach i latach studiów realizowane są w tradycyjnej formie (bezpośredniego kontaktu).

12 października 2021
Zasady bezpiecznej realizacji procesu kształcenia w Państwowej Uczelni im Stefana Batorego w okresie epidemii
W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Wytycznych bezpiecznego funkcjonowania uczelni i innych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w okresie epidemii" z dnia 29 września 2021 r., w roku akademickim 2021/2022 obowiązują do odwołania „Zasady bezpiecznej realizacji procesu kształcenia w Państwowej Uczelni im Stefana Batorego w okresie epidemii".

24 maja 2021
Komunikat JM Rektora Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w sprawie kształcenia w roku akademickim 2021/2022
Informuję, iż podjęta została decyzja o prowadzeniu w roku akademickim 2021/2022 kształcenia w murach Uczelni z uwzględnieniem obowiązujących w tym zakresie regulacji prawnych.


20 stycznia 2021
Organizacja kształcenia w semestrze letnim roku akdemickiego 2020/2021
30 grudnia 2020
Szczepienia przeciw Covid-19
Szanowni Państwo,
Pracownicy dydaktyczni i studenci pielęgniarstwa oraz pracownicy administracji Uczelni obsługujący studentów kierunku pielęgniarstwo mają możliwość zaszczepienia się w Etapie 0. Osoby te na szczepienia kieruje Uczelnia w związku z tym zainteresowani szczepieniem proszeni są o przesłanie zgłoszeń na adres e-mail aslodki@pusb.pl do 04.01.21. do godz. 8.00.
Pozostali pracownicy dydaktyczni Uczelni będą mogli być zaszczepieni w Etapie 1.
Rejestracja do tego etapu rozpocznie się 15.01.21.
W pierwszej kolejności będą szczepieni nauczyciele mający zajęcia w kontakcie.
#SzczepimySię
dr n. med. Joanna Soin prof. PUSB
Pełnomocnik Uczelni ds. Zapobiegania
Rozprzestrzenianiu się Wirusa Covid-19
jsoin@pusb.pl

25 listopada 2020
Komunikat
Szanowni Państwo,
W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty i ratownika medycznego (Dz. U. poz. 1881), m. in. studenci kształcący się na kierunku Pielęgniarstwo w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego, którzy w roku akademickim 2020/2021 wykonują lub będą wykonywali czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, mogą ubiegać się o zaliczenie części lub całości praktyk zawodowych zgodnie ze stopniem osiągnięcia założonych dla praktyk zawodowych efektów kształcenia. Podstawą zaliczenia jest zaświadczenie dostarczone do opiekuna praktyk dr n. med. Małgorzaty Wojciechowskiej w terminie umożliwiającym regulaminowe zaliczenie poszczególnych semestrów studiów.

dr Joanna Soin, prof. PUSB Dziekan Kolegium Medyczno-Przyrodniczo -Technicznego PUSB

23 listopada 2020
Komunikat Rektora
W związku z pojawiającymi się pytaniami i wnioskami w sprawie opłat za usługi edukacyjne w warunkach ograniczenia liczby zajęć przeprowadzanych w siedzibie Uczelni albo terminu rozpoczęcia lub zakończenia zajęć dydaktycznych w semestrze spowodowanego pandemią wirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 informuję, że:
  1. opłaty pobierane są zgodnie z zarządzeniem Rektora 47/2020 i umową ze studentem,
  2. opłaty pobierane są za semestr nauki według określonej stawki,
  3. Uczelnia ma prawo organizować naukę w semestrze w zależności od okoliczności jej prowadzenia, skracając lub wydłużając czas trwania poszczególnych  semestrów pod warunkiem, że podczas zajęć określonych w planie studiów zrealizuje założone efekty kształcenia i nie wpływa to na wielkość opłaty za naukę,
  4. możliwość wyboru przez studenta wariantu płatności w 4. ratach miesięcznych nie oznacza, że poszczególne raty są uiszczane za naukę w danym miesiącu, ale oznacza to, że student w danym miesiącu ma obowiązek zapłacić kolejną ratę za naukę w semestrze,
  5. zajęcia w trybie on-line prowadzone są według tego samego planu studiów, w tym samym wymiarze godzin w semestrze i według tej samej organizacji kształcenia w semestrze co zajęcia w siedzibie Uczelni, co zapewnia osiągnięcie założonych w semestrze efektów uczenia się, więc zmiana trybu prowadzenia zajęć nie może mieć wpływu ani na koszty kształcenia, ani na wysokość opłat za naukę,
  6. skrócenie czasu trwania semestru nie mające wpływu na realizację planu studiów, na wymiar godzin w semestrze nie może powodować obniżenia opłaty za semestr nauki, gdyż zmieniony tryb zajęć nie ma wpływu na osiągnięcie efektów uczenia się ani na koszty kształcenia,
  7. jeżeli np. student rezygnuje ze studiów w ciągu semestru i skutecznie powiadomi o tym Uczelnię, to:
  1. w przypadku opłaty za semestr nauki wniesionej z góry otrzymuje proporcjonalny zwrot części wniesionej opłaty, proporcjonalnie to zgodnie z art. 5.2. Umowy o warunkach odpłatności za usługi edukacyjne i inne opłaty za studia
    „Uczelnia zwraca wcześniej uiszczoną opłatę, o której mowa w par. 4. ust. 7 oraz ust. 8  (o ile jest to zasadne) , proporcjonalnie za okres od dnia następującego po dniu rezygnacji lub skreślenia z listy studentów do końca semestru/roku akademickiego,
  2. w przypadku opłaty za semestr nauki uiszczanej w ratach student  zobowiązany jest do zapłaty części opłaty za semestr, wyliczanej jako różnica opłaty za semestr pomniejszonej proporcjonalnie za okres od dnia następującego po dniu rezygnacji lub skreślenia z listy studentów do końca semestru/roku akademickiego,
  3. Jeżeli czas nauki w semestrze został skrócony, to w wyliczeniach przyjmuje się liczbę dni po pomniejszeniu o dni, o które semestr został skrócony.


23 listopada 2020
Komunikat Rektora
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do Komunikatu z dnia 30.10.2020 r. w związku z wytycznymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa w walce z epidemią Covid-19,  kierując się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo studentów i pracowników oraz ich rodzin, do odwołania wszystkie zajęcia w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (zdalnie). Kształcenie na kierunkach studiów przygotowujących do wykonywania zawodów, dla których określono standardy kształcenia, musi uwzględniać szczególne rozwiązania przewidziane w tych standardach.
W przypadku pytań o poszczególne zajęcia, proszę o kontakt z prowadzącymi zajęcia w aplikacji MS TEAMS i/lub z Dyrektorem właściwego Instytutu.

Wszystkie informacje, dokumenty i zarządzenia związane z działalnością PUSB w czasie pandemii znaleźć mogą Państwo na stronie www.pusb.pl/covid-19.aspx .

Najnowsze informacje o obostrzeniach na terenie kraju znaleźć można na stronie rządowej www.gov.pl/web/koronawirus

Praca administracji prowadzona jest w trybie mieszanym. O dokładnym systemie pracy w danej jednostce organizacyjnej decyduje kierownik jednostki.

Z wyrazami szacunku,
dr Elżbieta Stokowska-Zagdan, prof. PUSB
Rektor PUSB



26 października 2020
Komunikat Rektora
W czwartek, 15 października 2020 r. określona została nowa lista miast i powiatów objętych „tak zwaną” czerwoną strefą, na której znalazły się Skierniewice. Tym samym od najbliższej soboty, 17 października b.r. do odwołania na terenie Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego obowiązują rygory bezpieczeństwa właściwe dla strefy czerwonej opublikowane na rządowej stronie www.gov.pl/web/koronawirus. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa określonymi dla strefy czerwonej w szkołach wyższych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Rozkłady zajęć w semestrze zimowym 2020/2021 dostępne na stronie www.pusb.pl zawierają podział na zajęcia prowadzone w trybie zdalnym oraz zajęcia praktyczne prowadzone stacjonarnie. Od 17 października 2020 r. do odwołania w trybie zdalnym będą prowadzone dodatkowo zajęcia z wychowania fizycznego. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną zaleca się bieżące śledzenie komunikatów umieszczanych na stronie Uczelni oraz wysyłanych pocztą elektroniczną.


26 października 2020
Komunikat
Kwarantanna, izolacja a praca zdalna w PUSB — umowy cywilno-prawne
26 października 2020
Komunikat
Kwarantanna, izolacja a praca zdalna w PUSB

28 września 2020
Komunikat


15 lipca 2020
Komunikat
01 lipca 2020
Komunikat
Uprzejmie informujemy, iż od dn. 01.07.2020 r. wejście do budynków Uczelni odbywa się na podstawie wcześniejszego umówionego lub wyznaczonego spotkania z pracownikiem danej komórki organizacyjnej. Listy osób, które w danym dniu mogą wejść do poszczególnych budynków przekazuje kierownik / pracownik danej komórki do pracownika ochrony.
Obrony prac dyplomowych odbywają się na podstawie uzgodnienia z Biurem Obsługi Studenta, zgodnie z harmonogramem. Na teren Uczelni nie mogą wejść osoby postronne niezgłoszone pracownikom Biura.
System pracy poszczególnych jednostek oraz kontakty znajdują się na stronie www Uczelni.

09 czerwca 2020
Zarządzenie Rektora dotyczące funkcjonowania Uczelni

Rektor Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego wydał Zarządzenie w sprawie funkcjonowania Uczelni po 01.06.2020 roku, w okresie zagrożenia zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2), wywołującym chorobę COVID-19. Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentami.
Zarządzenie Rektora nr 21 z dnia 01.06.2020 w sprawie funkcjonowania PUSB od 01.06.2020
Załącznik nr 3 - Oświadczenie nauczyciela akademickiego lubinnej osoby prowadzącej zajęcia
Załącznik nr 5 - Oświadczenie studenta o samodzielnościpracy
Załącznik nr 6 - Student's declaration of authorship


21 maja 2020
Zarządzenia Rektora dotyczące funkcjonowania Uczelni

Rektor Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego wydał Zarządzenia w sprawie funkcjonowania Uczelni po 25.05.2020 roku oraz realizacji i rozliczania studenckich praktyk zawodowych, w okresie zagrożenia zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2) wywołującym chorobę COVID-19. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami.
Zarządzenie nr 17 z dnia 18.05.2020 w sprawie rozliczania studenckich praktyk zawodowych
Zarządzenie nr 18 z dnia 20.05.2020 w sprawie funkcjonowania PUSB po 25.05.2020 r.
Załącznik nr 1 - Zasady funkcjonowania PUSB od 25 maja 2020
Oświadczenie dydaktyka dotyczące kształcenia zdalnego
Oświadczenie studenta o samodzielności pracy


13 maja 2020
Informacja w sprawie ważności legitymacji

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, iż w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności. Przepis ten ma zastosowanie również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni.
Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

Szczegółowe informacje  


31 marca 2020
Kształcenie zdalne na uczelniach – rekomendacje MNiSW

Większość uczelni, na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych, wprowadziło rozwiązania w zakresie kształcenia zdalnego. Wychodząc naprzeciw pytaniom i potrzebom uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało rekomendacje dla prowadzenia zajęć, które mogą być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, na wszystkich kierunkach studiów i poziomach kształcenia.

Organizacja kształcenia na odległość

· Uczelnia zapewnia infrastrukturę technologiczną umożliwiającą prowadzenie kształcenia na odległość;
· Uczelnia wspiera w zakresie wykorzystania narzędzi ICT, wspomagających zdalne uczenie się studentów;
· Dopuszczalne jest wykorzystywanie infrastruktury technologicznej oraz narzędzi innych uczelni krajowych i instytucji na zasadzie porozumienia.

Materiały dydaktyczne dla studentów
· Uczelnia wspiera przygotowywanie materiałów dydaktycznych potrzebnych do procesu kształcenia na odległość;
· Nauczyciel akademicki lub osoba prowadząca zajęcia przygotowuje i udostępnia materiały dydaktyczne w formie cyfrowej;
· Materiały dydaktyczne podlegają monitorowaniu np. przez kierownika przedmiotu;
· Uczelnia powinna posiadać procedury, które umożliwiają monitoring jakości materiałów dydaktycznych i sposobu ich udostępniania oraz wykrywania zjawisk niepożądanych w procesie kształcenia na odległość;
· Uczelnia jest odpowiedzialna za udostępnienie narzędzi do kształcenia zdalnego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności autorskiego, licencyjnego i RODO oraz zapewnienie legalnego i bezpłatnego dostępu do narzędzia dla wszystkich uczestników.

Prawa i obowiązki studentów
· Student ma prawo do pełnej informacji dotyczącej przebiegu procesu kształcenia na odległość;
· Student ma prawo do uzyskania wsparcia dotyczącego obsługi systemu wspierającego uczenie się na odległość;
· Student jest zobowiązany do regularnego uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych na odległość na zasadach określonych przez nauczyciela akademickiego, zgodnie z uczelnianym Regulaminem Studiów;
·Student ma obowiązek wykonywania i odpowiedniego raportowania wszystkich zadań określonych przez nauczyciela;
· Jeśli student będzie nieobecny na zajęciach prowadzonych w trybie synchronicznym, powinien mieć dostęp do treści edukacyjnych w trybie offline. Kierownik przedmiotu może zalecić inną formę odrobienia tego typu zajęć.

Rekomendacje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie kształcenia prowadzonego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Kształcenie na odległość 

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego


17 marca 2020
Zalecenia GIS związane z decyzją zawieszenia działalności uczelni

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego związane z decyzją zawieszenia działalności placówek dydaktyczno-wychowawczych, uczelni wyższych oraz działalności instytucji kultury i placówek szkolnictwa artystycznego, w celu ograniczenia szerzenia wirusa SARS-CoV-2.
W związku z szerzeniem się na całym świecie zakażeń wywołanych koronawirusem wystąpiły zachorowania z objawami: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem.
1) jeśli po podróży z obszaru, w którym występuje lokalna lub o małym stopniu rozpowszechnienia transmisja COVID-19, zaobserwowałeś u siebie te objawy to:
- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
- lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
2) jeśli nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:
- pozostań w domu,
- bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną,
- lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) jeśli miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.
Ponadto zaleca się:
• unikanie miejsc publicznych, zatłoczonych, zgromadzeń i skupisk ludzkich,
• bezwzględne unikanie bliskiego kontaktu z osobami chorymi, w szczególności z objawami ze strony układu oddechowego,
• ścisłe przestrzeganie zasad higieny rąk – ręce myć często wodą z mydłem lub dezynfekować środkiem na bazie alkoholu,
• przestrzeganie zasad higieny podczas kaszlu, kichania - zasłaniać łokciem lub chusteczką usta i nos,
• unikać dotykania dłońmi ust, nosa, oczu, aby nie przenieść wirusa z zanieczyszczonych powierzchni do organizmu.

Rekomendacje dla studentów powracających z zagranicy zaleca się:
• Bezzwłoczny telefoniczny kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną właściwą dla miejsca pobytu w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego.
• Na podstawie zebranych informacji z wywiadu pracownik stacji sanitarno-epidemiologicznej podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu: hospitalizacji, kwarantannie czy samoobserwacji i pozostanie pod nadzorem epidemiologicznym.

Rekomendacje dotyczące studentów mieszkających w domach studenckich.
W związku z decyzją o zawieszeniu działalności placówek dydaktyczno-wychowawczych, uczelni wyższych oraz działalności instytucji kultury i placówek szkolnictwa artystycznego, a także odwołaniu imprez masowych w celu ograniczania dużych zgromadzeń ludzi Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje opuszczenie domów studenckich przez studentów, jeżeli mają możliwość innego zakwaterowania. Pobyt pozostałych studentów w w domach studenckich powinien zostać zorganizowany w sposób umożliwiający maksymalne ograniczenie kontaktu między osobami, najlepiej w osobnych pokojach z odrębnym węzłem sanitarnym.

Ministerstwo Nauki zawiesza zajęcia dydaktyczne na uczelniach do 25 marca 2020
Rekomendacja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego w kontekście pracowników uczelni
Zalecenia dla studentów i doktorantów dotyczące domów studenckich
Zalecenia dla studentów, doktorantów i pracowników nauki powracających z zagranicy


13 marca 2020
Koronawirus – informacje i zalecenia

Zalecenia dla studentów i doktorantów dotyczące domów studenckich:
W związku z decyzją o zawieszeniu działalności dydaktycznej uczelni wyższych, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje opuszczenie domów studenckich przez studentów i doktorantów, jeżeli mają możliwość innego zakwaterowania. Pobyt pozostałych studentów i doktorantów w domach studenckich powinien zostać zorganizowany w sposób umożliwiający maksymalne ograniczenie kontaktu między osobami, najlepiej w osobnych pokojach z odrębnym węzłem sanitarnym.
Szczegółowe informacje

Zalecenia dla studentów, doktorantów i pracowników nauki powracających z zagranicy:
Zalecany jest bezzwłoczny telefoniczny kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, właściwą dla miejsca pobytu, w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego. Na podstawie zebranych informacji z wywiadu, pracownik stacji sanitarno-epidemiologicznej podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu: hospitalizacji, kwarantannie czy samoobserwacji i pozostanie pod nadzorem epidemiologicznym.
Szczegółowe informacje

Zalecenie: Studencie – zostań w domu i ogranicz kontakty towarzyskie!
Szczegółowe informacje



13 marca 2020
Przedłużony termin legitymacji studenckich

Premier Jarosław Gowin podpisał dziś rozporządzenie, dzięki któremu ważność legitymacji studenckich i doktoranckich zostanie, na mocy rozporządzenia, automatycznie wydłużona do 31 maja, bez konieczności osobistego stawiania się.

Szczegółowe informacje
Rozporządzenie Ministra


12 marca 2020
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach
Mając na uwadze podjęte czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach zaleca:
1. Unikać miejsc publicznych i zatłoczonych (jeśli to możliwe sprawę należy załatwić telefonicznie lub drogą elektroniczną)
2. Osobom starszym pozostać w domu i skorzystać z pomocy najbliższych przy codziennych czynnościach np. zakupach
3. Ograniczyć przemieszczanie się do minimum poza miejscem zamieszkania
4. Pozostać w domu jeśli występują oznaki przeziębienia/choroby (nie bądźmy źródłem zakażenia dla siebie nawzajem)
5. Ograniczyć do minimum kontakty dzieci i młodzieży z osobami starszymi
6. Pozostać w domu dzieciom i młodzieży w dni wolne od zajęć oraz zupełnie ograniczyć kontakty z rówieśnikami
7. Na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego oraz bezwzględnie stosować się do zawartych w nich zaleceń
Jednocześnie prosimy o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad higieny, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Całodobowo można korzystać z infolinii NFZ 800-190-590 lub skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Skierniewicach pod nr telefonu 46 833-46-00, w godz. 7.30-15.05, w pozostałych godzinach i dniach wolnych od pracy pod nr telefonu alarmowego 509-425-343.


11 marca 2020
Odwołanie zajęć
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, opierając się na zaleceniach instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwowe, zawiesza się od dnia 11 marca 2020 r. od godz. 12.00 do odwołania, zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w obiektach, w których realizowany jest proces dydaktyczny PUSB.
Zawieszenie zajęć dydaktycznych nie oznacza wstrzymania procesu dydaktycznego, a jedynie zmianę formy jego realizacji.


05 marca 2020
Komunikat w sprawie koronawirusa

W związku z rozprzestrzenianiem się na świecie koronawirusa, należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
- często myć ręce,
- zakrywać usta i nos podczas kaszlu i kichania,
- unikać kontaktu z osobami w trakcie choroby i zachowywać bezpieczną odległość,
- unikać dotykania oczu, nosa i ust,
- obserwować swój stan zdrowia, a w przypadku jego pogorszenia postępować zgodnie z zaleceniami służb państwowych.
Osoby podróżujące prosimy o zachowanie wzmożonej czujności podczas wyjazdów i monitorowanie swojego stanu zdrowia po przyjeździe. Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkonu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Zaleca się wstrzymanie wyjazdów polskich studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich i pracowników naukowych w rejony zagrożone występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2, a także powstrzymanie przyjazdów do Polski studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich i pracowników naukowych z tych obszarów.
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię. Pod numerem telefonu: 800 190 590 można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.
Zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji i komunikatów dotyczących koronawirusa, w szczególności publikowanych przez:
- Głównego Inspektora Sanitarnego - https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
- Ministerstwo Zdrowia - https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie,
- Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-uczelni-w-zwiazku-z-potencjalnym-ryzykiem-zakazenia-koronawirusem.  
Rekomendujemy podporządkowanie się zaleceniom wynikającym z komunikatów, przy jednoczesnym nieuleganiu zbiorowej panice. Informujemy, że władze PUSB na bieżąco monitorują doniesienia o rozprzestrzenianiu się koronowirusa.
Uczelnia podjęła działania zapobiegawcze. W budynkach pojawiły się instrukcje mycia rąk, a w najbliższym czasie pojawią się dozowniki z płynem do dezynfekcji.



powrót do wyboru kategorii
PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595