BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

Informatyka

KOLEGIUM Kolegium Medyczno-Przyrodniczo-Techniczne
POZIOM KSZTAŁCENIA (STUDIÓW) studia pierwszego stopnia (inżynierskie)
TRYB STUDIÓW stacjonarny i niestacjonarny
CZAS TRWANIA 3,5 roku (7 semestrów)
PROFIL KSZTAŁCENIA profil praktyczny
DZIEDZINY, W KTÓRYCH OSADZONO EFEKTY UCZENIA SIĘ dziedzina nauk inżynieryjno - technicznych
DYSCYPLINY NAUKOWE, DO KTÓRYCH ODNOSZĄ SIĘ ZAKŁADANE EFEKTY UCZENIA SIĘ informatyka techniczna i telekomunikacja
TYTUŁ ZAWODOWY UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA inżynier

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA KIERUNKU

Absolwent studiów inżynierskich pierwszego stopnia na kierunku Informatyka uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki oraz wiedzę i umiejętności techniczno-informatyczne dotyczące systemów informatycznych, podstaw telekomunikacji i sztucznej inteligencji. Poznaje zasady budowy i działania współczesnych komputerów oraz urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i relacyjnych baz danych. Uzyskuje i rozwija umiejętność programowania obiektowego w językach Java i C++, zna zasady inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych. Absolwent nabywa praktyczne umiejętności projektowania i implementacji gier komputerowych, środowisk wirtualnej rzeczywistości, wizualizacji danych i graficznych interfejsów użytkownika. Dodatkowo student ma możliwość nabycia praktycznych umiejętności z zakresu akwizycji obrazów z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, analizy i przetwarzania obrazów cyfrowych w tym zjawisk szybkozmiennych. Dzięki wszechstronnemu przygotowaniu jest zdolny do wykorzystywania w pracy zawodowej swojej wiedzy i umiejętności z zachowaniem zasad prawnych i etycznych.

MODUŁY DO WYBORU

  1. PRZETWARZANIE I WIZUALIZACJA DANYCH

    Moduł "przetwarzanie i wizualizacja danych" przygotowuje studentów dodatkowo w zakresie problematyki projektowania i obsługi baz danych, grafiki komputerowej i wizualizacji danych, tworzenia gier, w tym gier dla trójwymiarowych środowisk wirtualnej rzeczywistości, analizy i przetwarzania obrazów, w tym zjawisk szybkozmiennych, multimediów, projektowania serwisów internetowych oraz podstaw telekomunikacji i metod sztucznej inteligencji.

  2. SYSTEMY I SIECI KOMPUTEROWE

    Moduł "systemy i sieci komputerowe" przygotowuje studentów dodatkowo w zakresie problematyki projektowania i realizacji sieci komputerowych, projektowania i obsługi systemów baz danych, systemów operacyjnych i użytkowych oraz podstaw telekomunikacji i bezpieczeństwa sieci.

  3. Warunkiem uruchomienia modułów specjalnościowych jest zainteresowanie jej uruchomieniem wyrażone przez odpowiednią liczbę osób adekwatną do liczby osób przyjętych na dany kierunek studiów.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Absolwent przygotowany jest do pracy w firmach informatycznych i telekomunikacyjnych z branży IT/ICT zajmujących się budową, wdrażaniem lub utrzymaniem narzędzi i systemów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz w innych organizacjach, przedsiębiorstwach i instytucjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane.

Zajęcia w PUSB prowadzone są przez doświadczonych wykładowców o dużej praktyce zawodowej. Wykładowcy w Instytucie Informatyki i Matematyki Stosowanej stanowią w większości kadrę Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wojskowej Akademii Technicznej.

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595