BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

Kosmetologia

KOLEGIUM Kolegium Medyczno-Przyrodniczo-Techniczne
POZIOM KSZTAŁCENIA (STUDIÓW) studia pierwszego stopnia (licencjackie)
TRYB STUDIÓW stacjonarny i niestacjonarny
CZAS TRWANIA 3 lata (6 semestrów)
PROFIL KSZTAŁCENIA profil praktyczny
DZIEDZINY, W KTÓRYCH OSADZONO EFEKTY UCZENIA SIĘ dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
DYSCYPLINY NAUKOWE, DO KTÓRYCH ODNOSZĄ SIĘ ZAKŁADANE EFEKTY UCZENIA SIĘ nauki o zdrowiu 61% (dyscyplina wiodąca),
nauki medyczne 39%
TYTUŁ ZAWODOWY UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA licencjat

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA KIERUNKU

Kierunek ten jest przeznaczony dla osób, które wiążą swą przyszłość zawodową z szeroko pojętą kosmetologią. Student uzyskuje wiedzę ogólną z zakresu nauk: o zdrowiu, medycznych i społecznych oraz szczegółową z zakresu kosmetologii. Absolwenci są przygotowani do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Potrafią odpowiednio dbać o skórę zmienioną chorobowo, współpracując z lekarzami dermatologami. Zdobywają odpowiednie umiejętności odczytywania składu kosmetyków. Potrafią ustalać ich zastosowanie, sporządzać i stosować preparaty niezbędne do wykonywania zabiegów kosmetycznych, udzielać pierwszej pomocy, wykonywać zabiegi fizykoterapeutyczne z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań. Absolwent uzyskuje tytuł licencjata i posiada wiedzę, uprawnienia oraz umiejętności potrzebne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub podjęcia pracy w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach SPA i gabinetach odnowy biologicznej, firmach zajmujących się produkcją kosmetyków, oraz jako specjalista od kreowania wizerunku. Jest także przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

MODUŁY DO WYBORU

  1. PODOLOGIA

    Podologia to dziedzina łącząca pewne obszary medycyny i kosmetologii, zajmująca się zarówno pielęgnacją stóp zdrowych jak i zmienionych chorobowo. Specjalizacja ta wypełnia lukę między pielęgnacją estetyczną, a działaniami medycznymi na stopach. Zajmuje się diagnozą, leczeniem wad, zniekształceń, schorzeń stóp oraz ich pielęgnacją. Absolwent po ukończeniu specjalności z podologii zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu poprawy kondycji kończyn dolnych, ze szczególnym uwzględnieniem stóp. Potrafi prowadzić działania mające zapobiegać powstawaniu zmian chorobowych, a także planować i przeprowadzać odpowiednie kuracje, w przypadku już istniejących dolegliwości. Rozpoznaje choroby stopy i kończyny dolnej. Potrafi udzielać pacjentowi porad dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz szerzyć profilaktykę w zakresie właściwej (domowej) pielęgnacji stóp. Tym, co wyróżnia podologia spośród innych specjalistów zajmujących się stopami, jest ścisła współpraca z lekarzami różnych specjalności, dla których jest partnerem.

  2. WIZAŻ I STYLIZACJA

    Wizaż i stylizacja to dziedzina zajmująca się kreowaniem całego wizerunku, począwszy od makijażu podkreślającego urodę lub tuszującego niedoskonałości, po dobór fryzury, stylizację ubioru i sylwetki. Wybór tego modułu umożliwi absolwentowi zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu dobierania koloru ubioru/makijażu do typu urody, stylizacji sylwetki, makijaży specjalistycznych, wykonywania kamuflażu kosmetycznego i medycznego, charakteryzacji teatralnej i filmowej, technik specjalnych makijażu oraz body-paintingu. Ponadto, absolwent posiadając wiedzę i umiejętności praktyczne z pogranicza kosmetologii, sztuk pięknych i estetyki będzie potrafił stworzyć indywidualny wizerunek klienta, dopasowany do jego oczekiwań.

  3. KOSMETOLOGIA I ORGANIZACJA USŁUG KOSMETYCZNYCH

    Wybór tego modułu umożliwi absolwentowi zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu ekonomiki, finansów przedsiębiorstw, organizacji oraz marketingu usług zdrowotnych i kosmetycznych, a także SPA and Wellness. Absolwent ponadto potrafi planować działania i kierować zespołem kosmetologów. Zdobywa też umiejętności bycia liderem w sektorze usług SPA and Wellness oraz kosmetologicznych.

  4. KOSMETOLOGIA I TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW

    Ten moduł przygotuje do pracy w przemyśle kosmetycznym i chemicznym. Absolwent zdobywa dodatkowe kompetencje z zakresu nauk technicznych, w szczególności związane z wszystkimi aspektami współczesnych technologii i produkcji wyrobów kosmetycznych. Ma również wiedzę dotyczącą wymagań jakościowych i regulacji prawnych stosowanych w procesie wdrażania nowych produktów kosmetycznych na rynek. Zna metody analizy i kontroli jakości kosmetyków.

  5. Warunkiem uruchomienia modułów specjalnościowych jest zainteresowanie jej uruchomieniem wyrażone przez odpowiednią liczbę osób adekwatną do liczby osób przyjętych na dany kierunek studiów.

Film promocyjny

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595