Zarządzanie
KOLEGIUM |
Kolegium Społeczno-Ekonomiczne |
POZIOM KSZTAŁCENIA (STUDIÓW) |
studia pierwszego stopnia (licencjackie) |
TRYB STUDIÓW |
stacjonarny i niestacjonarny |
CZAS TRWANIA |
3 lata (6 semestrów) |
PROFIL KSZTAŁCENIA |
profil praktyczny |
DZIEDZINY NAUKI I DYSCYPLINY NAUKOWE, DO KTÓRYCH ODNOSZĄ SIĘ UCZENIA SIĘ |
dziedzina: nauki społeczne |
dyscyplina: nauki o zarządzaniu i jakości |
TYTUŁ ZAWODOWY UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA |
licencjat |
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA KIERUNKU
Student na kierunku zarządzanie o profilu praktycznym uzyskuje wiedzę i umiejętności praktyczne, ukierunkowane na specyfikę funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji finansowych, infrastruktury logistycznej oraz umiejętność analizowania podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych, a także umiejętność zarządzania łańcuchem dostaw, wykorzystywanych w procesach logistycznych. W procesie kształcenia nabywa praktycznych umiejętności funkcjonowania w organizacji, niezależnie od wielkości i rodzaju działalności. Jest przygotowany do wykorzystania metod nowoczesnego zarządzania, narzędzi ilościowych, technologii informatycznych w określonych zawodach i na różnych szczeblach procesu zarządzania.
MODUŁY DO WYBORU
-
NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM
W ramach tego modułu student szczegółowe kompetencje w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw, zarządzania organizacją, rozwoju firm rodzinnych oraz pozna zasady funkcjonowania przedsiębiorstw lub własnej działalności gospodarczej. W programie nauczania znajdują się treści obejmujące takie przedmioty jak: konsument na rynku dóbr i usług, zarządzanie finansami, projektowanie biznesowe, strategie marketingowe, kompetencje logistyczne współczesnego menedżera czy metody optymalizacji w działalności firmy.
Uzyskane kompetencje ułatwią zdobycie pracy na atrakcyjnych stanowiskach, nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także w instytucjach finansowych zajmujących się, między innymi finansowaniem działalności przedsiębiorstw, w organach i jednostkach samorządu terytorialnego, firmach zajmujących się doradztwem finansowym i podatkowym.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Absolwent realizujący moduł nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem ma możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, administracji rządowej i samorządowej, biurach rachunkowych, urzędach skarbowych, przygotowany jest również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
-
ZARZĄDZANIE USŁUGAMI TSL - transport spedycja logistyka
Przyszły absolwent jest specjalistą w zakresie zarzadzania obrotem towarowym i przewozami. Zakres zdobytej wiedzy umożliwia jej wykorzystanie w przedsiębiorstwach handlowych, transportowych, jednostkach spedycyjnych i magazynach.
Po ukończeniu studiów, absolwent posiada wiedzę na temat koncepcji i metod logistyki, charakteryzuje elementy składowe i procesy logistyczne, zachodzące w organizacjach oraz występujące pomiędzy nimi powiązania w wymiarze krajowym i międzynarodowym, ma wiedzę na temat infrastruktury, systemów oraz usług transportowych i spedycyjnych, zna struktury i rozwiązania stosowane w logistyce.
Zdobywa praktyczne umiejętności diagnozowania, analizy i oceny systemów, zjawisk i procesów logistycznych, potrafi posługiwać się standardami i normami w celu organizacji procesów logistycznych, potrafi myśleć i działać w przedsiębiorczy sposób, z uwzględnieniem zasad i metod właściwych dla branży TSL.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Liczne stanowiska w branży TSL (przedsiębiorstwa handlowe, transportowe, spedycyjne). Przykładowe stanowiska: specjalista do spraw marketingu i handlu, handlowiec, specjalista do spraw zaopatrzenia, transportu i magazynowania, przedstawiciel handlowy, organizator transportu drogowego, specjalista do spraw organizacji i rozwoju transportu.
Warunkiem uruchomienia modułów specjalnościowych jest zainteresowanie jej uruchomieniem wyrażone przez odpowiednią liczbę osób adekwatną do liczby osób przyjętych na dany kierunek studiów.