BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

Finanse i rachunkowość

KOLEGIUM Kolegium Społeczno-Ekonomiczne
POZIOM KSZTAŁCENIA (STUDIÓW) studia pierwszego stopnia (licencjackie)
TRYB STUDIÓW stacjonarny i niestacjonarny
CZAS TRWANIA 3 lata (6 semestrów)
PROFIL KSZTAŁCENIA profil praktyczny
DZIEDZINY NAUKI I DYSCYPLINY NAUKOWE, DO KTÓRYCH ODNOSZĄ SIĘ ZAKŁADANE EFEKTY UCZENIA SIĘ dziedzina: nauki społeczne
dyscyplina: ekonomia i finanse
TYTUŁ ZAWODOWY UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA licencjat

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA KIERUNKU

Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz umiejętność analizowania podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych. Studenci uzyskują umiejętność obsługi programów komputerowych, wykorzystywanych w działach księgowo-płacowych. Kierunek ten jest przeznaczony dla osób, które chcą związać przyszłość zawodową z bankowością, sektorem ubezpieczeń, doradztwem finansowym, doradztwem na rynku nieruchomości, doradztwem podatkowym, pracą w urzędach skarbowych.

MODUŁY DO WYBORU

  1. FUNKCJONOWANIE I FINANSOWANIE PRZEDSIĘBIORSTW

    W ramach tego modułu student osiąga szczegółowe kompetencje w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw i ich finansów. W programie nauczania znajdują się treści obejmujące: źródła finansowania przedsiębiorstwa, opodatkowanie firm, audyt wewnętrzny, wybrane elementy rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Podejmowana jest również problematyka: rachunku kosztów, przekształcania przedsiębiorstw oraz wykorzystania metod optymalizacyjnych w działalności firmy.

    Uzyskane kompetencje ułatwią zdobycie pracy na atrakcyjnych stanowiskach, nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także w instytucjach finansowych zajmujących się, między innymi finansowaniem działalności przedsiębiorstw, w organach i jednostkach samorządu terytorialnego, firmach zajmujących się doradztwem finansowym i podatkowym.

  2. RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI

    Moduł przeznaczony jest dla osób, które pragną pozyskać szczegółowe kompetencje w zakresie podatków, rachunkowości oraz chcą poznać zasady funkcjonowania administracji podatkowej. W programie nauczania znajdują się treści obejmujące: prawo podatkowe, system podatkowy, w tym system opodatkowania VAT oraz opodatkowanie przedsiębiorstw. Studenci uzyskują również wiedzę i umiejętności w zakresie: rachunkowości zarządczej, rachunkowości jednostek budżetowych, rachunkowości sektora NGO, rachunkowości komputerowej oraz poznają system międzynarodowych i krajowych regulacji rachunkowości.

    Celem modułu jest przygotowanie studenta do wykonywania zawodu i zadań urzędnika skarbowego, specjalisty ds. podatków, audytora finansowego, pracownika pionu finansowego przedsiębiorstwa, doradcy finansowego oraz do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

  3. Warunkiem uruchomienia modułów specjalnościowych jest zainteresowanie jej uruchomieniem wyrażone przez odpowiednią liczbę osób adekwatną do liczby osób przyjętych na dany kierunek studiów.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Absolwent realizujący moduł funkcjonowanie i finansowanie przedsiębiorstw ma możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, administracji rządowej i samorządowej, biurach rachunkowych, urzędach skarbowych, przygotowany jest również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Absolwent realizujący moduł rachunkowość i podatki ma możliwość zatrudnienia w firmach zajmujących się doradztwem finansowym i podatkowym, działach finansowych w przedsiębiorstwach, urzędach skarbowych, może także podjąć własną działalność.

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595