BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

Rector's word

Mam przyjemność przedstawić Państwu Państwową Uczelnię im. Stefana Batorego, która powstała w 2005 roku, na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów, jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach. Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 sierpnia 2019 roku, Uczelnia zmieniła nazwę.
Od początku istnienia jej głównymi celami są: wyposażenie studentów w przydatną wiedzę i umiejętności cenione na rynku pracy, przygotowanie ich do pracy zawodowej i samokształcenia oraz wychowanie w poczuciu odpowiedzialności za Polskę i szacunku do praw człowieka.

W Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego studia prowadzone są w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Nauka w systemie studiów stacjonarnych jest BEZPŁATNA.

Absolwent naszej Uczelni uzyskuje stopień inżyniera, licencjata, licencjata pielęgniarstwa lub magistra.

    Stopień inżyniera uzyskują absolwenci następujących kierunków studiów:
  • - Informatyka
  • - Ogrodnictwo
    Stopień licencjata uzyskują absolwenci następujących kierunków studiów:
  • - Administracja
  • - Bezpieczeństwo wewnętrzne
  • - Dietetyka
  • - Finanse i rachunkowość
  • - Kosmetologia
  • - Pedagogika
  • - Pielęgniarstwo
  • - Zarządzanie
    Stopień magistra uzyskują absolwenci następujących kierunków studiów:
  • - Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne
  • - Pedagogika (studia II stopnia)
  • - Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (jednolite studia magisterskie)

    Ponadto oferujemy możliwość zdobywania specjalistycznej wiedzy i umiejętności w ramach studiów podyplomowych. Uczelnia oferuje następujące studia podyplomowe:
  • - Studia podyplomowe "Przygotowanie pedagogiczne"
  • - Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
  • - Diagnoza i terapia pedagogiczna
  • - Logopedia
  • - Doradztwo edukacyjno-zawodowe
  • - Zarzadzanie Oświatą
  • - Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych w programie rolnośrodowiskowym
  • - Rolnictwo-ogrodnictwo
  • - Agrotronika
  • - Żywienie człowieka z elementami gastronomii i dietetyki
  • - Zarządzanie Oświatą w Szkołach i Placówkach Rolniczych

Największym dobrem Naszej Uczelni są studenci. Poprzez działalność w ramach samorządu studenckiego, mogą brać udział w procesie dydaktyczno – wychowawczym oraz w życiu naukowym, kulturalnym i sportowym. Uczestniczą w opiniowaniu planów i programów studiów, w pracach kół naukowych, sekcjach sportowych AZS. Studenci organizują wiele imprez na terenie Skierniewic: juwenalia, połowinki; wspierają Festiwal Nauki i Święto Szkoły. Korzystają z pomocy materialnej w postaci stypendiów(socjalnego, specjalnego dla osób niepełnosprawnych) i zapomóg. Przyznawane są też stypendia Rektora dla najlepszych studentów. Studenci wybrani przez społeczność akademicką uczestniczą w obradach Senatu PUSB, Radach poszczególnych Kolegiów oraz posiedzeniach Komisji Stypendialnej.

Dla realizacji procesu dydaktycznego, Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego zatrudnia doświadczoną kadrę pracowników. W ramach umów patronackich i porozumień Uczelnia współpracuje z Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Politechniką Łódzką, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach. Zajęcia dydaktyczne na poszczególnych specjalnościach prowadzą doświadczeni praktycy.

Integralną częścią procesu nauczania w PUSB są praktyki zawodowe, które umożliwiają wykorzystanie w praktyce wiedzy teoretycznej, zdobycie kwalifikacji i wzbogacenie doświadczenia zawodowego. W zależności od kierunku studiów, praktyki zawodowe są realizowane w instytucjach samorządowych lub państwowych oraz w przedsiębiorstwach subregionu skierniewickiego.

Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego realizuje liczne projekty unijne pozwalające na wzmocnienie potencjału dydaktycznego Uczelni, a tym samym lepsze przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy. Aktualnie realizowany jest kompleksowy projekt pod nazwą "Zintegrowany Program Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach". Cele projektu są skoncentrowane na realizacji zadań zawartych w trzech głównych obszarach:

  1. 1. Wsparcie świadczenia wysokiej jakości usług przez Biuro Karier, wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy,
  2. 2. Wsparcie zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego, w tym między innymi: działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadr Uczelni oraz działania podnoszące kompetencje zarządcze kadr kierowniczych i administracyjnych,
  3. 3. Wsparcie kompetencji studentów i absolwentów w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju między innymi poprzez szkolenia specjalistyczne, zawodowe, spotkania z pracodawcami i wyjazdy studyjne.

PUSB rozwija się i doskonali ofertę edukacyjną w celu zapewnienia najwyższej jakości kształcenia, dba o rozwój i poprawę bazy materialnej oraz lokalowej Uczelni. Od października 2013 roku proces dydaktyczny odbywa się w znakomicie przygotowanym i odrestaurowanym kompleksie budynków przy ulicy Batorego. Dzięki rewitalizacji XIX - wiecznych koszar wojskowych, studenci korzystają z laboratoriów i sal specjalnie wyposażonych na potrzeby wszystkich kierunków studiów. Bardzo dobrze wyposażone pracownie komputerowe, multimedialne, anatomiczno – fizjologiczne, pracownie kosmetyczne, pracownie do masażu, biochemiczne, gleboznawcze, umiejętności pielęgniarskich, a także dwie duże aule (na 260 i 160 osób) oraz nowoczesna biblioteka z czytelnią, stwarzają bardzo dobre warunki nauki. Zapewniony jest bezpłatny dostęp do bezprzewodowego i przewodowego Internetu.
Uczelnia dysponuje Domem Studenta, co umożliwia zakwaterowanie w dobrych warunkach i po korzystnych cenach, ok. 80 osób.

Student Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego rozwija się wielokierunkowo. Oprócz wiedzy teoretycznej, nabywa umiejętności praktyczne, a także nawiązuje kontakty międzynarodowe, dzięki wyjazdom do uczelni zagranicznych.

Uczelnia otrzymała w grudniu 2013 r. decyzję Komisji Europejskiej o przyznaniu Karty Programu Erasmus+ na lata 2014-2020, upoważniającej m.in. do prowadzenia wymiany międzynarodowej studentów oraz pracowników. W ramach tego programu studenci mają szansę uczestniczenia w wymianie studenckiej pomiędzy naszą Uczelnią, a innymi uczelniami w Europie.

Uczelnia przystąpiła także do Baltic University Programme, w ramach którego studenci mają możliwość korzystania z wszystkich kursów, szkoleń, konferencji organizowanych w ramach BUP.

Szanowni Państwo, studia licencjackie to już wyższe wykształcenie, to możliwość uzyskania dyplomu, który umożliwia podjęcie atrakcyjnej pracy zawodowej lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po studiach licencjackich można kontynuować naukę na studiach II stopnia, a także uczestniczyć w kursach, szkoleniach oraz studiach podyplomowych.

Serdecznie zapraszam na studia w naszej Uczelni, tych z Państwa, którzy chcą otrzymać solidną wiedzę i wykształcenie.

Rektor
Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego
w Skierniewicach
dr Elżbieta Stokowska-Zagdan

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595