BIP
pl-PLen-GB
God�o pa�stwowe
Rekrutacja

Aktualności

12.12.2018
Fulbright Slavic Award (FSA)
Szanowni Państwo Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza pracowników dydaktycznych lub naukowo-dydaktycznych do ubiegania się o stypendium Fulbright Slavic Award (FSA) na rok akademicki 2019-2020. FSA umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch amerykańskich uniwersytetów współpracujących z Komisją. Kto może ubiegać się o stypendium? Pracownicy dydaktyczni lub naukowo-dydaktyczni ze stopniem minimum doktora, zatrudnieni w polskich jednostkach naukowych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Zakres tematyczny i informacja o uniwersytetach goszczących: Stypendium, trwające 3 lub 4 miesiące, umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch poniższych uniwersytetów w USA: * University of Washington, Seattle, Department of Slavic Languages and Literatures - wyjazd na 3 miesiące: kurs o tematyce literaturoznawczej, filmoznawczej lub kulturoznawczej, w perspektywie historycznej, społecznej lub politycznej, skoncentrowane wokół kultury polskiej * University of Illinois, Chicago, The School of Literatures, Cultural Studies, and Linguistics - wyjazd na 4 miesiące: kursy o tematyce kulturoznawczej, z obszaru gender studies lub filmoznawczej/medioznawczej w kontekście Europy Środkowo-Wschodniej Jak ubiegać się o stypendium? Wniosek należy wypełnić za pośrednictwem systemu Embark. Termin przesyłania zgłoszeń: Nabór wniosków trwa do 18 stycznia 2019r. Szczegółowe informacje: Pełen opis programu, informacje o kryteriach konkursu i wymaganych dokumentach znajdą Państwo na stronie Komisji Fulbrighta pod adresem: http://www.fulbright.edu.pl/slavic/ Zachęcamy Państwa do wysyłania zgłoszeń na Fulbright Slavic Award oraz przesyłania informacji o konkursie do zaprzyjaźnionych wydziałów, instytutów i naukowców.

powrót do aktualności

Baltic University Programme (BUP)

Baltic University Programme (BUP) to utworzona w 1991 roku międzynarodowa sieć akademicka, której uczestnikami są uczelnie wyższe w krajach Regionu Morza Bałtyckiego. Obecnie jest to jedna z największych sieci uniwersyteckich na świecie zrzeszająca około 90 instytucji członkowskich.

Celem BUP jest wsparcie uczelni wyższych w szerzeniu wiedzy na temat szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju ekonomicznego, ekologicznego i społecznego w Regionie Morza Bałtyckiego. Program oparty jest na współpracy pomiędzy ośrodkami akademickimi, ale także innymi instytucjami społecznymi np. władzami lokalnymi oraz organizacjami działającymi na rzecz zrównoważonego rozwoju w wymienionym regionie.

Baltic University Programme jest programem interdyscyplinarnym skupiającym wszystkie rodzaje uczelni – humanistyczne i techniczne, wyższe szkoły pedagogiczne i ekonomiczne, uniwersytety rolnicze i medyczne.

Baltic University Programme koordynowany jest na poziomie międzynarodowym przez Sekretariat BUP na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja).

W Polsce krajowe Centrum Uniwersytetu Bałtyckiego znajduje się na Politechnice Łódzkiej.

Podpisanie porozumienia pomiędzy Baltic University Programme a Państwową Uczelnią im. Stefana Batorego w Skierniewicach umożliwia naszym studentom i nauczycielom korzystanie z wszystkich form kształcenia dostępnych w ramach Baltic University Programme, tj. kursów, szkoleń i konferencji organizowanych w Polsce, ale także w innych krajach należących do sieci uniwersyteckiej BUP.

Kursy BUP

Materiały BUP

PAŃSTWOWA UCZELNIA
IM. STEFANA BATOREGO

ul. Batorego 64C
96-100 Skierniewice

tel. 46 834 40 00
fax. 46 834 40 07

NIP: 836-177-07-23
NUMER KONTA:
PKO BP 30 1020 4580 0000 1102 0067 5595